etkİNLİKLER
100 Yıllık Miras Balosu
Beyin Pili Hastaları Derneği (BeyPilDer), Şamdan Plus ile birlikte Raffles İstanbul’da Cumhuriyetimizin 100. yılı için görkemli bir balo düzenledi. “100 Yıllık Miras Balosu”nda, BeyPilDer Başkanı Aysel Akar ve dernek üyeleri muhteşem bir vals gösterisi sundu. Beyin pili ile sosyal yaşamlarını geri kazanan hastalar, tüm konuklara #HayattanKopma mesajı verdi. Gece ünlü tasarımcı Cihan Nacar'ın 100.yıl özel koleksiyon defilesi ile renklendi.

Parkinson'a Meydan Okuyan Güçlü Kadınlar

Beyin Pili Hastaları Derneği (BeyPilDer) Başkanı Aysel Akar'ın ev sahipliğinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Parkinson'a beyin pili ile meydan okuyan güçlü kadınlar bir araya geldi.

#ParkinsonSonDeğil #beyinpili ile #HayattanKopma

Beyin Pili Hastaları Derneği (BeyPilDer), 11 Nisan Dünya Parkinson Günü için Parkinson'a ve Beyin Pili tedavisine dikkat çekmek amacıyla tasarımcı Ceylan İnsel ile çok keyifli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. İnsel tasarladığı tişörtlere, sümbül çiçeği deseni ile hayat verdi.Bu desen Parkinson hastalarının yaşama sevincini simgelerken, yaşam çiçeği ise bu hastalıkla mücadele ederken yaşadıkları tüm zorluklardan sonra, beyin pili tedavisi ile kaldıkları yerden devam etme şansı yakaladıkları değerli yaşamlarını anlattı. Tişörtleri boyayan iş, sanat ve cemiyet hayatından ünlü isimler, #ParkinsonSonDeğil #beyinpili ile #HayattanKopma hashtag'leri ile fotoğraflarını paylaştı ve bu paylaşımlar sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Parkinson Hastaları Masa Tenisi Turnuvasında Buluştu

Parkinson hastaları, Beyin Pili Hastaları Derneği (BEYPİLDER) organizasyonu ile masa tenisi turnuvasında bir araya geldi. Bodrum'da gerçekleşen turnuvaya beyin pili operasyonu geçirerek sosyal yaşamlarını geri kazanan hastaların yanı sıra Parkinson ile mücadele eden hastalar, Bodrum Veteran Masa Tenisçileri Spor Kulübü Derneği, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ve masa tenisi severler de katıldı.

"...Rağmen Mavi"

Sanat hayatı boyunca 40'a yakın kişisel sergi düzenleyen, eserleriyle birçok karma sergiye ve bienale katılan ve pek çok ödüle layık görülen Prof. Dr. Ali İsmail Türemen'in "Rağmen Mavi" başlıklı sergisi, 15 Mayıs - 30 Haziran 2018 tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi'nde ziyaret edilebilir.

329 Beyin Pili Hastası Bir Araya Gelerek

Guinness Dünya Rekoru'nu Kırdı !

Dünya Parkinson Günü nedeniyle beyin pili ameliyatı olmuş yurt içinden ve yurt dışından 329 hasta 'Guinness Dünya Rekoru' için İstanbul'da bir araya geldi. Gülben Ergen de konuk sanatçı olarak organizasyonda yer aldı.

200 Parkinson Hastası İstanbul'da Bir Araya Geldi!

Parkinson hastalığının tanımlanmasının 200'üncü yılında 200 beyin pili takılı hasta İstanbul'da bir araya geldi. Etkinlikte Nükhet Duru ve Durul Gence konser verdi. Etkinliğe katılan hastalar doyasıya eğlendi.

Türkiye'nin farklı illerinden gelen 14 beyin pili hastası yeşil sahada buluştu !

Beyin pili ameliyatı ile günlük yaşantılarına geri dönen Parkinson hastaları Başakşehir Spor oyuncuları ile maç yaptı. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda gerçekleşen etkinliğin amacı ise, Parkinson'un tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu kamuoyuna duyurmak oldu.

ETKİNLİKLERİMİZ
MAİL BÜLTENİ
© 2018 Beyin Pili Hastaları Derneği tüm içerik haklarına sahiptir.
Made on
Tilda